Diety i odchudzanie

Sprawdź sam!

Witamy i dziękujemy za odwiedziny!

Chopping
 

Diety i odchudzanie – informacje

Witam na stronie poświęconej diecie i odchudzaniu. Na wstępie kilka informacji o mnie. Jestem 45 letnim facetem, który próbował już kilkunastu różnych diet z marnym skutkiem. Dodatkowo jakieś 4 lata temu doszły problemy z cukrem. Oczywiście jak większość facetów bagatelizowałem to ( no po co mam iść do lekarza przecież  nic mi nie jest). Oszukiwałem siebie i innych, pomimo że zrobiłem badania i wiedziałem że mam stan przedcukrzycowy jednak nadal uważałem że jakaś dobra dieta, więcej snu, odpoczynku i będzie OK. Niestety diety okazywały się skuteczne na jakiś czas albo wcale.

Waga 131 kg przy 179 cm wzrostu. Poziom cukru we krwi na czczo 105 do 120 mg/dL. 2 godziny po posiłku poziom cukru we krwi wzrastał do 180 - 200 mg/dL. Coraz częściej zdarzało mi się przysypiać. Czasem dla odmiany zdarzały się spadki poziomu do 65-70 mg/dL.  Pojawiało się drżenie rąk , nóg itp.


Na początku 2019 roku zrobiłem kolejny raz badania i odwiedziłem w końcu diabetologa. Diagnoza hiperglikemia, otyłość III stopnia. Postanowiłem zmienić swoje nawyki żywieniowe.


Metodą prób i błędów opracowałem jadłospis i ćwiczenia pomagające schudnąć i unormować poziom glikemii. Obecnie od 1 marca 2019 stosuje własną dietę, własny jadłospis i ćwiczenia.

Rezultaty na dzień 31 maja 2019 waga 110 kg (spadek o 21 kg). poziom cukru we krwi na czczo 92-103 mg/dL przy czym górna granica występuje sporadycznie, przeważnie utrzymuje się poniżej 100 mg/dL (czyli bardzo dobrze). 2 godziny po posiłku poziom wynosi 110 - 135 mg/dL .

Aktualizacja na dzień 1 lipca 2019 moja waga wynosi 102 kg (spadek o 29 kg).

 

Skrót treści

Co warto wiedzieć

Często nieświadomi popełniamy błędy żywieniowe. Odpowiedzmy sobie na kilkanaście  pytań. Czy jem co najmniej 5 posiłków dziennie? Jak często jem słodycze? Czy piję soki i słodzone napoje gazowane? Jak często jem owoce i warzywa a jak często smażone mięso? Jak często ćwiczysz? Czy palisz papierosy i pijesz alkohol? Czy często żywisz się w tzw. fast foodach? To zaledwie kilka pytań z kilkunastu na które musisz sobie odpowiedzieć, chcąc schudnąć. Musisz wiedzieć co masz zmienić a z czego zrezygnować.


Dlatego też chciałbym zaproponować wszystkim tym którzy chcą schudnąć, mają nadwagę a także tak jak ja problemy z cukrem (stan przed cukrzycowy-hiperglikemia) dietę i ćwiczenia które pomogły mi schudnąć i unormować poziom cukru we krwi.

Nie stosowałem żadnych suplementów diety. Tak często polecane przez niektórych dietetyków.

Należy tylko przestrzegać kilku podstawowych zasad i być konsekwentnym a efekty będą widoczne już po miesiącu.

Po pierwsze 5 posiłków dziennie.

Po drugie jemy tylko potrawy z jadłospisu.

Po trzecie stosujemy ćwiczenia zaproponowane w zestawie lub swoje własne.

A po czwarte i po piąte to już w mailu razem z jadłospisem.

 
Healthy Salad

Porady i narzędzia

Garść faktów

Oczywiście można skorzystać z porad dietetyka. Na pierwszej wizycie trwającej około 20-30 minut, zostaniecie zważeni, zmierzeni ( wzrost, obwód bioder itp.) na podstawie tych pomiarów zostanie określone wasze BMI. Wizyta około 100-200 zł. Na kolejnej wizycie otrzymacie plan żywieniowy na 7, 14 lub 30 dni, oraz krótka konsultacja dotycząca ćwiczeń, żywienia. Wizyta około 150-300 zł. Oczywiście w trakcie kuracji można konsultować się z dietetykiem, każde spotkanie to wydatek około 50 - 100 zł. Łącznie za jadłospis + ćwiczenia i konsultacje dietetyka możemy wydać od 350 do 600 zł a nawet i więcej.

Zwłaszcza jeżeli oprócz nadwagi, otyłości dochodzi problem z cukrem.

Cennik

Przygotowane jadłospisy na 14 dni dla osób które chcą schudnąć. Jadłospisy sprawdzone osobiście. Stworzone i przetestowane na sobie.

Po wybraniu interesującego cię pakietu wyślij na maila schudnij00szybko@gmail.com  adres e-mailowy z wybranym pakietem

pakiet 1, pakiet 2

W mailu zwrotnym otrzymasz jadłospis lub jadłospis + ćwiczenia, dodatkowo do każdego pakietu poradnik dotyczący rodzajów diet.

Opracowane jadłospisy pomogły mi w przeciągu 3 miesięcy schudnąć 20 kg. A w przeciągu 6 miesięcy schudłem 34 kilogramy.

pakiet 1

Jadłospis 14 dni

14 dniowy jadłospis przygotowany dla osób mających problemy z poziomem cukru we krwi i równocześnie chcących zrzucić zbędne kilogramy

pakiet 2

Jadłospis 14 dni + ćwiczenia

14 dniowy jadłospis przygotowany dla osób mających problemy z poziomem cukru we krwi i chcących zrzucić zbędne kilogramy + ćwiczenia

Poradnik

"Diety jak schudnąć"

„Diety czyli jak schudnąć” -poradnik dla odchudzających, najpopularniejsze diety, przykładowe jadłospisy, wady i zalety każdej z diet. Nie wiesz na jaką dietę się zdecydować ten poradnik ci pomoże.

 
 

©2019 by Diety i odchudzanie. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now